Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ, U17 & U11

Τρίτη, 28 Ιουλίου 2020

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη στις 26-27 Ιουλίου το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών - Γυναικών, U17 και U11 (Βορείου Ομίλου) στο Κλειστό Γήπεδο Σιδηροκάστρου με τη συμμετοχή 250 αθλητών από 20 σωματεία από όλη την Ελλάδα, κάτω από τα αυστηρά περιοριστικά μέτρα κατά του κορωνοϊού και υπό την επίβλεψη του Γραμματέα Πολιτικής Προστασίας του Δήμου κ. Α. Καραντζούλη. Στους αγώνες παρευρέθησαν η Πρόεδρος της ΕΟΦΣΑ κ. Χατζήνα Βικτωρία και ο Α΄ Αντιπρόεδρος κ. Μπακούρας Οδυσσέας.

Οι αθλητές και αθλήτριες που έφτασαν στα μετάλλια είναι οι εξής:

Απλό Ανδρών
1      Τσιγκιρδάκης Σταμάτιος (Ο.Α.Γ.Ω.)
2      Ξάνθου Ηλίας (Α.Ο.Σ. ΚΑΣΤΡΟ) 
3/4  Τσιώλης Γεώργιος (Φ.Ε.Ο. ΘΗΒΑΣ)
3/4  Σκαρλάτος Παναγιώτης (Α.Γ.Σ. ΡΟΥΠΕΛ)
 
Απλό Γυναικών
1      Σωτηρίου Γραμματούλα (Α.Σ.Σ. ΠΛΑΤΩΝ)
2      Τζήκα Πολύβια (Α.Γ.Σ. ΡΟΥΠΕΛ)
3/4  Βαγγέλη Ευγενία (Α.Ο.Α. ΠΥΡΓΟΥ)
3/4  Τέντα Ειρήνη (Ο.Α.Γ.Ω.)
 
Διπλό Ανδρών
1     Μελικίδης Πασχάλης (Α.Γ.Σ. ΡΟΥΠΕΛ)
        Σκαρλάτος Παναγιώτης (Α.Γ.Σ. ΡΟΥΠΕΛ)
2     Τέντας Πέτρος (Ο.Α.Γ.Ω.)
        Τσιγκιρδάκης Σταμάτιος (Ο.Α.Γ.Ω.)
3/4  Ορλής Βασίλειος (Α.Ο.Θ. ΘΕΡΜΑΙΟΣ)
        Ορλής Δημήτριος (Α.Ο.Θ. ΘΕΡΜΑΙΟΣ)
3/4  Μπούλιος Μάριος – Μιχάηλ (Φ.Ε.Ο. ΘΗΒΑΣ)
        Τσιώλης Γεώργιος (Φ.Ε.Ο. ΘΗΒΑΣ)
 
Διπλό Γυναικών
1     Λαμπριανίδου Θεοδώρα (Ο.Α.Γ.Ω.)
        Σωτηρίου Γραμματούλα (Α.Σ.Σ. ΠΛΑΤΩΝ)
2     Αλέλη Ζωή (Α.Γ.Σ. ΡΟΥΠΕΛ)
        Τζήκα Πολύβια (Α.Γ.Σ. ΡΟΥΠΕΛ)
3/4  Μουτεβελίδου Ελένη (Ο.Α.Γ.Ω.)
        Τέντα Ειρήνη (Ο.Α.Γ.Ω.)
3/4  Γκουγκλέρη Ειρήνη (Ο.Α.Γ.Ω.)
        Μαυροματίδου Χριστίνα (Α.Σ. ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ)
 
Μεικτό
1     Τσαμουσιάδης Γεώργιος - Ορφέας (Ο.Α.Γ.Ω.)
        Λαμπριανίδου Θεοδώρα (Ο.Α.Γ.Ω.)
2     Τέντας Πέτρος (Ο.Α.Γ.Ω.)
        Μουτεβελίδου Ελένη (Ο.Α.Γ.Ω.)
3/4  Ορλής Βασίλειος (Α.Ο.Θ. ΘΕΡΜΑΙΟΣ)
        Παπαποστόλου Μακαρία (Α.Σ.Μ. ΙΑΣΩΝ)
3/4  Λυμπέρης Ιωάννης (Φ.Ο. ΠΥΡΓΟΥ)
        Βαγγέλη Ευγενία (Α.Ο.Α. ΠΥΡΓΟΥ)
 
Απλό Ανδρών - U17
1       Παπαδόπουλος Θεόδωρος  (Α.Γ.Σ. ΡΟΥΠΕΛ)
2       Σωτηρόπουλος Μέτζελος (Ν.Ε.Π.)
3/4   Γκιόκας Γεώργιος  (Φ.Ε.Ο. ΘΗΒΑΣ)
3/4   Ρακιτζής Βασίλειος (Α.Σ.Σ. ΠΛΑΤΩΝ)
 
Απλό Γυναικών - U17
1       Βλαχαντώνη Αθανασία – Παυλίνα  (Φ.Ο. ΠΥΡΓΟΥ)
2       Βλαχαντώνη Αντωνία – Πετρούλα  (Φ.Ο. ΠΥΡΓΟΥ)
3/4   Φασούλα Αντωνία (Α.Σ.Μ. ΙΑΣΩΝ)
3/4   Κορωνίδου Ελισάβετ  (Α.Γ.Σ. ΡΟΥΠΕΛ)
 
Διπλό Ανδρών - U17
1      Αθανασόπουλος Νικόλαος (Ν.Ε.Π.)
         Σωτηρόπουλος Μέτζελος (Ν.Ε.Π.)
2      Κουτσιουρούμπας Νικόλαος (Α.Σ.Μ. ΙΑΣΩΝ)
         Τσώτσης Δημήτριος – Χρυσοβαλάντης (Α.Σ.Μ. ΙΑΣΩΝ)
3/4   Γκιόκας Γεώργιος (Φ.Ε.Ο. ΘΗΒΑΣ)
         Ζαχόπουλος Δημήτριος (Φ.Ε.Ο. ΘΗΒΑΣ)
3/4   Κουτσούρης Ευθύμιος (Α.Σ.Σ. ΠΛΑΤΩΝ)
          Στάμος Βασίλειος (Α.Σ.Σ. ΠΛΑΤΩΝ)
 
Διπλό Γυναικών - U17
1      Βλαχαντώνη Αντωνία – Πετρούλα  (Φ.Ο. ΠΥΡΓΟΥ)
         Βλαχαντώνη Αθανασία – Παυλίνα  (Φ.Ο. ΠΥΡΓΟΥ)
2      Παυλίδου Θωμαή – Αγάπη (Α.Γ.Σ. ΡΟΥΠΕΛ)
         Παυλίδου Σταυριανή – Κωνσταντίνα (Α.Γ.Σ. ΡΟΥΠΕΛ)
3/4   Ζλατίντση Πέτρα (Α.Γ.Σ. ΡΟΥΠΕΛ)
         Παπαδοπούλου Ευθυμία (Α.Γ.Σ. ΡΟΥΠΕΛ)
3/4   Γκόγκα Βασιλική (Α.Γ.Σ. ΔΙΑΣ)
          Γκόγκα Ευαγγελία (Α.Γ.Σ. ΔΙΑΣ)
 
Μεικτό - U17
1     Παπαδόπουλος Θεόδωρος (Α.Γ.Σ. ΡΟΥΠΕΛ)
        Κορωνίδου Ελισάβετ (Α.Γ.Σ. ΡΟΥΠΕΛ)
2     Καλογηρος Νεστωρ (Α.Σ.Μ. ΙΑΣΩΝ)
        Φασούλα Αντωνία (Α.Σ.Μ. ΙΑΣΩΝ)
3/4  Μαβίδης Αχιλλέας (Ε.Α.Τ.Ε.Κ.)
        Βαγενά Κωνσταντίνα (Ν.Ε.Π.)
3/4  Καμαρας Λέανδρος-Αντώνιος (Α.Σ.Μ. ΙΑΣΩΝ)
        Γκαμπαράεβα Μαρία (Α.Σ.Μ. ΙΑΣΩΝ)